Opis:
Szybki, dokładny i czuły test do wykrywania ludzkiego luteinizującego LH w moczu; umożliwia ustalenie czasu owulacji i dni największego prawdopodobieństwa zajścia w ciążę.
Owulacja jest procesem, podczas którego, z jajnika uwalniana jest komórka jajowa. W ciągu kilku dni, najbliższych owulacji, istnieje największe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Ciało kobiety wytwarza substancję, która powoduje owulację. Jest to tzw. luteinizujący hormon (LH). W trakcie prawie całego cyklu miesiączkowego, wytwarzane jest niewiele hormonu LH, natomiast w połowie cyklu poziom LH, gwałtownie wzrasta na krótki czas, podczas którego, osiąga swoje maximum. Owulacja zwykle ma miejsce w okresie 24-36 h, od pierwszego dnia wystąpienia najwyższego poziomu LH.
Trzeba jednocześnie dodać, że owulacja może nie wystąpić we wszystkich cyklach, a menstruacyjne krwawienie, które rozpoczyna się w oczekiwanym czasie, nie zawsze jest znakiem, że miała miejsce owulacja. Kiedy rozpocząć badanie? Określić długość cyklu na podstawie 3-6 ostatnich menstruacji. Aby to uczynić, proszę policzyć liczbę dni od pierwszego dnia wystąpienia krwawienia miesiączkowego do dnia poprzedzającego kolejne krwawienie. Przykładowo, jeżeli okres rozpoczął się pierwszego dnia danego miesiąca, a twój okres rozpoczął się 31 dnia danego miesiąca, to długość twojego cyklu wynosi 30 dni. Proszę odnaleźć długość cyklu w tabeli poniżej w celu ustalenia najlepszego dnia rozpoczęcia testowania.
długość
cyklu
dzień
rozpoczęcia
testowania
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
4
5
6
7
8
9
9
9
9
10
10
10
12
13
14
15
16
17
18
19
Do badania można użyć moczu zebranego o każdej porze dnia (najlepiej między godz. 10.00 a 20.00). Kiedy rozpocznie się używanie testu owulacyjnego, ważne jest dokonywanie kolejnych prób o tej samej godzinie. Na dwie godziny przed rozpoczęciem badania, nie należy pić dużej ilości płynów.
Jak wyznaczyć pierwszy dzień badania
Przed przystąpieniem do badania należy:
- określić średnią długość cyklu miesięcznego, która jest równa liczbie dni od pierwszego krwawienia do ostatniego dnia przed następnym krwawieniem.
- z tabeli zamieszczonej w instrukcji wykonania odczytać ile dni należy "doliczyć" w kalendarzu do pierwszego dnia ostatniej miesiączki i w ten sposób wyznaczyć dzień, w którym należy rozpocząć badanie .
Wykonywanie testu:
umieścić pipetkę w pojemniku z moczem, wprowadzić mocz do pipetki;
wpuścić 3 krople moczu do otworu w kasetce testu;
odczekać 5 min i odczytać wynik;
nie odczytywać wyniku po upływie 10 min.
Nie poruszać kasetką testu przed odczytaniem wyniku
Odczytywanie wyniku testu:
-
Pozytywny wynik testu Jeśli linia w polu T jest tak samo intensywna wzgl. ciemniejsza jak w polu C, oznacza to wzrost hLH. Rozpoczął się najbardziej płodny okres cyklu, tak że w przypadku stosunków płciowych w ciągu najbliższych 2 dni istnieją największe szanse na ciążę.
- Negatywny wynik testu Jeśli w polu T nie pojawia się żadna linia lub pojawia się linia jaśniejsza niż w polu C, to nie nastąpił jeszcze wzrost LH. Należy kontynuować codzienne testy, aż wykazany zostanie wzrost LH.
- Nieważny wynik testu Nie pojawia się linia kontrolna. Najbardziej prawdopodobne przyczyny błędu to niewystarczająca ilość pobranego materiału lub nieprawidłowe przeprowadzenie testu. Należy ponownie przeczytać instrukcję przeprowadzenia testu i powtórzyć test za pomocą nowej płytki testowej
Opakowanie:
Pasek testowy w foliowym opakowaniu zawierającym środek osuszający 5 szt.