Co warto wiedzieć o PROfertilu?
- PROfertil to sprawdzony w 33 krajach świata preparat.
- PROfertil to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego, dedykowany mężczyznom z zaburzeniami płodności, pragnącym mieć dzieci.
- PROfertil zawiera opatentowaną formułę 8 składników.
- PROferil jest JEDYNYM preparatem, którego skuteczność została udowodniona w przeprowadzonych na kilkuset pacjentach, badaniach klinicznych.
- PROfertil dostępny jest w postaci kapsułek w dwóch rodzajach opakowań różniących się ich ilością: 60 szt. (kuracja miesięczna) lub 180 szt. (kuracja trzymiesięczna).
PROfertil, jako jedyny produkt na rynku zawiera opatentowaną formułę 8 składników, które pozytywnie wpływają na naturalny proces spermatogenezy.
Dobowa dawka (dwie kapsułki) PROfertilu zawiera:
L – Karnitynę (440 mg)
L – Karnityna dostarcza energii plemnikom. Wolna L-karnityna pozytywnie wpływa na liczbę plemników ich ruchliwość.
L – Argininę (250 mg)
L – Arginina jest bezpośrednim prekursorem tlenku azotu, który wpływa korzystnie na żywotność i ruchliwość plemników.
Cynk (40 mg)
Cynk bierze udział w transkrypcji DNA, syntezie białek, rozwoju jąder i dojrzewaniu plemników. Uważa się, że przedłuża także żywotność plemników w ejakulacie. Niski poziom cynku w nasieniu jest połączony z obniżoną płodnością. Suplementacja cynku wykazała dodatni wpływ na liczbę plemników i inne parametry nasienia. Leczenie cynkiem i kwasem foliowym wykazało wzrost liczby plemników i poprawa ich gęstości.
Witaminę E (120 mg)
Witamina E poprawia ruchliwość plemników i płodność mężczyzn. W połączeniu z selenem, zwiększa ruchliwość plemników i przyczynia się do polepszenia wskaźnika morfologii. Jest ważnym antyoksydantem - zmniejsza ilość wolnych rodników tlenowych.
Glutation (80 mg)
Glutation odgrywa kluczową rolę w syntezie białek i DNA. Niższe poziomy glutationu odnotowano u mężczyzn o obniżonej płodności, z nieprawidłową ruchliwością i morfologią plemników. Trzy badania wykazały pozytywne efekty suplementacji glutationu na ruchliwość i prawidłową morfologię plemników.
Selen (60 μg)
Selen jest niezbędnym składnikiem peroksydazy glutationowej i w związku z tym konieczny przy suplementacji glutationu. Jądra zawierają wysokie stężenia selenu, jego brak powoduje spadek ilości i jakości spermy.
Koenzym Q10 (15 mg)
Koenzym Q10 (CoQ10) jest bardzo istotny dla gospodarki energetycznej. 95% całego ATP jest przekształcane za pomocą CoQ10, co definiuje rolę koenzymu Q10 w niepłodności męskiej, która została potwierdzona przez wzrost ruchliwości plemników u mężczyzn po suplementacji.
Kwas foliowy (800 μg)
Kwas foliowy jest konieczny do syntezy DNA, przez co ważny dla procesu spermatogenezy.

Jak długo trwa kuracja?
- Terapia PROfertilem powinna trwać co najmniej 3 miesiące, ze względu na trwający 72-90 dni proces spermatogenezy, czyli powstawania plemników.
- Rozpoczęcie terapii PROfertilem może nastąpić w dowolnym momencie.
- Kuracja polega na przyjmowaniu 2 kapsułek preparatu dziennie.
- Niezmiernie ważne są regularność i konsekwencja w przyjmowaniu preparatu, które leżą u podstaw sukcesu.
- W przypadku nieosiągnięcia zadowalających rezultatów w czasie 3 miesięcy, zaleca się stosowanie preparatu aż do pojawienia się ciąży u partnerki leczonego.
- Po upływie 3 miesięcy od przyjęcia pierwszej kapsułki warto powtórzyć badanie nasienia (spermogram).
- Należy pamiętać, że pomóc w terapii może także zmiana stylu życia leczonego, w tym: bardziej zbilansowana niż dotychczas dieta, ograniczenie sytuacji stresowych, rezygnacja z używek, wzmożona aktywność fizyczna.
SPERMATOGENEZA:

Badania
Skuteczność PROferilu została potwierdzona w badaniach klinicznych z udziałem kilkuset pacjentów. W ostatnim badaniu, w grupie leczonej PROfertilem, która objęła mężczyzn z obniżeniem płodności od dłuższego czasu bezskutecznie starających się o dzieci, w ciągu 6 miesięcy po badaniach, odsetek ciąż u partnerek pacjentów wyniósł 26% (tj. 36 ciąż w grupie leczonej). Liczba plemników w ejakulacie badanych, przyjmujących preparat wzrosła o ponad 215%, progresywna ruchliwość o 83.1 %, a ich całkowita ruchliwość o 30%.
Wynik ostatniego badania skuteczności PROfertilu,
Opublikowany w roku 2011


Badanie: Poprawa jakości nasienia po uzupełnieniu mikroelementów
Tło i cele: Prawie 50% przypadków niepłodności u mężczyzn jest samoistna i nie ma na nią wciąż skutecznych sposobów leczenia. W trakcie badania oceniono wpływ dostępnego bez recepty nutraceutyku zawierającego osiem mikroskładników na jakość nasienia u mężczyzn z idiopatycznym obniżeniem płodności.
Metody: Otwarte pilotażowe badanie porównawcze przeprowadzono w Centrum Płodności IMI, w Wiedniu, w Austrii.
Do udziału w badaniu zaproszono łącznie 132 mężczyzn o obniżonej płodności (grupa aktywnego leczenia). Mężczyźni zażywali dwie kapsułki złożonego środka dziennie przez trzy miesiące pomiędzy pierwszym a kontrolnym badaniem nasienia. Każda kapsułka zawierała L-karnitynę, L-argininę, cynk, witaminę E, glutation, selen, koenzym Q10 i kwas foliowy.
Mężczyźni o obniżonej płodności nie podlegający aktywnemu leczeniu stanowili grupę kontrolną (n=73). Głównym punktem końcowym było standaryzowane badanie nasienia.
Wyniki: Wszystkie parametry oceniane podczas analizy nasienia znacząco wzrosły po 3 miesiącach leczenia wykorzystaną mieszanką. Mediana objętości wytrysku, liczby plemników, ruchliwości plemników (progresywna i całkowita) oraz odsetek plemników o prawidłowej morfologii wzrosły odpowiednio o 33,3%, 215,5%, 83,1%, 36,4% i 23,0%. Przyrosty te były znacznie wyższe niż obserwowane wśród grupy kontrolnej. W czynnie leczonej grupie nie zaobserwowano efektów ubocznych i wystąpiły łącznie 34 ciąże po 6 miesiącach obserwacji, podczas gdy w grupie kontrolnej było ich 11.
Wniosek: Badanie nasienia u mężczyzn wykazało znaczną poprawię u mężczyzn o obniżonej płodności po leczeniu za pomocą związku aktywnych mikroelementów zawartych w PROfertilu, leczenie wspomaga zajście w ciążę, bez żadnych niepożądanych skutków.
Specjaliści przeprowadzający badanie:
Martin Imhof, Klinika Płodności IMI, Wiedeń, Austria; Klinika Położnictwa i Ginekologii, Powszechny Szpital Kliniczny Korneuburg, Wiedeń, Austria
Jakob Lackner, Klinika Płodności IMI, Klinika Urologii, Powszechny Szpital Hietzing, Wiedeń, Austria
Markus Lipovac, Klinika Płodności IMI, Wiedeń, Austria; Klinika Położnictwa i Ginekologii, Powszechny Szpital Kliniczny Korneuburg, Wiedeń, Austria
Peter Chedraui, Instytut Biomedycyny, Universidad Católica de Santiago de Guayaquil, Guayaquil, Ekwador
Claus Riedl, Klinika Urologii, Powszechny Szpital Baden, Wimmergasse 19 A-2500 Baden, Austria